REKLAMI KAPAT

BUGÜN

  • Haber Detayları
  • Fotoğraflar

24 KAS 2021

Süleymanpaşa Basın Mensupları Derneği, Gazeteci Şerif Baysalan Basın Ödülleri Yarışması düzenledi. Başvuruların 20 Aralık Çarşamba gününe kadar edeceği yarışmaya, özel haber ve haber fotoğrafı kategorisinde Tekirdağ’da görev yapan tüm gazeteciler katılabilecek.

Yarışma ile Hayrabolulu olan ve Hayrabolu Belgeseli, Hayrabolu Köprüsü, Gelmişi-Geçmişi-Bugünüyle Hayrabolu, Saka Hüseyin (Türkçe-İngilizce), Hayrabolu 2005 Sorunlar-Çözümler-Öneriler, Muamma, Dönerkaya, 2013 Hayrabolu Almanak isimli kitapları ile Hayrabolu’nun tarihine ışık tutan ve tanıtımına önemli katkılar sunan gazeteci Şerif Baysalan’ın anısının yaşatılması ve basın mensuplarının topluma ve şehre katkı sağlayan başarılı haberlerinin değerlendirilmesi hedefleniyor.

3 KATEGORİDE DÜZENLENECEK

Özel haber, haber fotoğrafı ve Süleymanpaşa’da yaşamın fotoğrafı olmak üzere 3 ayrı kategoride düzenlenen yarışmaya adayların http://suleymanpasabasinmensuplaridernegi.com/ internet sitesi üzerinden başvuruda bulunabileceğini kaydeden yetkililer, “Özel haber ve haber fotoğrafı kategorilerinde Tekirdağ’da görev yapan tüm gazeteciler katılım sağlayabilirken; Süleymanpaşa’da yaşam fotoğrafı kategorisine ise ilçedeki tüm vatandaşlar katılabilecek.17 Kasım tarihinde başlayan başvurular, 20 Aralık Çarşamba gününe kadar devam edecek. Başvuruların ardından jüri tarafından yapılacak olan değerlendirmeler sonucunda birinciye 750 Türk Lirası, ikinciye 500 Türk Lirası, üçüncüye ise 250 Türk Lirası değerinde hediye çeki takdim edilecek” dedi.

 “DUAYEN GAZETECİ ŞERİF BAYSALAN'I ANMAK İSTEDİK”

 Süleymanpaşa Basın Mensupları Derneği Başkanı Abdullah Yalçın, yarışma ile ilgili, “3 kategoride oluşan yarışmamızın 2 kategorisine, şehrin nabzını tutan basın mensupları katılım sağlarken, Süleymanpaşa'da yaşamın fotoğrafı kategorisine ise burada hayatını sürdüren, kentin gerçek sahipleri olan vatandaşlarımız katılabilecek. Bu tarz etkinlikler sosyal ve kültürel anlamda farkındalık oluşturuyor. Hayatı boyunca araştırmaları, kitapları ve yaptığı haberler ile Tekirdağ'a hizmet etmiş duayen Gazeteci Şerif Baysalan'ı anmak hem de şehirde kültürel ve sosyal etkinlik çerçevesinde kazanımlar sağlamak amacıyla düzenlenen yarışmaya katılımlarınızı bekliyoruz” açıklamasında bulundu.

MUTLULUK PAYLAŞTIKÇA ARTAR

225 Kez Görüntülenmiştir.