REKLAMI KAPAT

BUGÜN

  • Haber Detayları
  • Fotoğraflar

20 KAS 2021

Türk tiyatrosunun sevilen oyuncuları Süheyl ve Behzat Uygur kardeşlerin sahnelediği “Süt Kardeşler” oyununu Kiraz Organizasyon Çorlulular ile buluşturdu. Salonu dolduran vatandaşların unutulmaz bir gece yaşadığı iki perdelik oyun, izleyenleri kahkahaya boğdu.
Çorlu Halk Eğitim Merkezi, unutulmaz bir performansa ev sahipliği yaptı. Hüseyin Rahmi Gürpınar’ın romanından uyarlanarak daha önce usta oyuncu Nejat Uygur tarafından sahnelenen “Süt Kardeşler” oyunu, bu kez oğulları Süheyl ve Behzat Uygur’un performansıyla izleyici karşısına çıktı. Çorlulu tiyatro severlerin yoğun ilgi gösterdiği oyun büyük alkış topladı. Geleneksel tiyatronun en asabi komedisinden biri olan oyun; sahne, dekor ve kostümleriyle izleyenleri adeta 1950’li yıllara götürdü.
İki perdelik oyunun ardından bir konuşma yapan Behzat Uygur uzak kaldığımız pandemi sürecinin ardından uzun bir turnenin başlangıcını burdan başlatıyoruz.Ocak ayında Hey gidi Günler oyunu ile tekrar karşınızda olmayı planlıyoruz. Biz her oyunumuzu ustamızın sözü ile bitiriyoruz.Büyüklerin ellerinde küçüklerin gözlerinden ortancaların alnından öpüyoruz, yaşasın tiyatro diyerek sözlerini tamamladı.

MUTLULUK PAYLAŞTIKÇA ARTAR

189 Kez Görüntülenmiştir.