BUGÜN

  • Haber Detayları
  • Fotoğraflar

18 AĞU 2022

Ergene Belediyesi tarafından geleneksel hale getirilerek her yıl düzenlenen Boza Festivali ve Sünnet Şöleni pandemi nedeniyle iki yıl aranın ardından bu yıl yeniden düzenleniyor. Bu sene 7’ncisi düzenlenecek olan Boza Festivali ve Sünnet Şöleni 26/27 Ağustos tarihlerinde gerçekleşecek.

Çocuklar bizim geleceğimizdir diyen Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel, “Bu anlayıştan hareketle ilçemiz genelinde 7’incisini gerçekleştireceğimiz toplu sünnet programı kapsamında bu sene 195 çocuğumuzun sünnet işlemlerini gerçekleştirdik. Sünnet şölenimizin yanında bozasıyla meşhur olan Ergenemizde tarihimize sahip çıkarak Tekirdağ’ımızın coğrafi işaret kazanmış olan bozamızı da sünnet şöleni programımız ile birleştirerek geçmiş senelerde olduğu gibi bu senede büyük bir katılım ve coşku içinde Boza Festivali ve Sünnet Şölenimizi kutlayacağız” dedi.

Ergene Belediyesi tarafında 26/27 Ağustos tarihleri arasında düzenlenecek olan 7’inci Geleneksel Boza Festivali ve Sünnet Şölenin de sünnet olan çocuklar için 26 Ağustos Cuma günü saat 14.00’da Tonguçlar Caminde Mevlid-i şerif okutulacak. Mevlid programının ardından saat 19.00’da Sağlık Mahallesi Edirne Caddesinde Seyit Onbaşı Parkında ki kortej yürüyüşü gerçekleşecek. Sağlık Mahallesi Pazar alanında tamamlanacak kortej yürüyüşünün ardından 19.30’da açılış töreni, boza tanıtımı ve ikramı yapılacak. İkramların arından sünnet çocukları için geleneksel kına töreni yapılacak. Kına töreninin ardından saat 20.00’da Mehmet Çakırkaya ve saat 21.00’da da Dj Samet Kurtuluş konser verecek.

Ergene Belediyesi 7’inci Geleneksel Boza Festivali ve Sünnet şöleninde 27 Ağustos Cumartesi günüde konser programları düzenlenecekken 27 Ağustos Cumartesi günü Sağlık Mahallesi Pazar alanında kurulan konser alanında saat 20.00’da Birdal Gündoğdu ve saat 21.00’da da Türkiye’nin ünlü ses sanatçılarından biri olan Ceylan Ertem sahne alacak.

MUTLULUK PAYLAŞTIKÇA ARTAR

528 Kez Görüntülenmiştir.